Кто на сайте
Сейчас 74 гостей онлайн
Реклама I

Free counters!

Главная Materiāli latviešu valodā


Latviešu valoda

CEOLĪTA PRIEKŠROCĪBAS: 10 IEMESLI «PAR» UN NEVIENA — «PRET»!

Vispirms jānoskaidro, kas ir ceolīti.
Nosaukums «ceolīts» celies no diviem grieķu vārdiem: «ceo», kas nozīmē «vārīties» un «litos» - «akmens». Tātad ceolīts ir — akmens, kurš «vārās». Ceolīti paaugstinātā temperatūrā patiešām ir spējīgi piebriest, uzpūsties.  Taču sadzīvē mūs interesē citas tā īpašības. Pirmkārt, spēja uzsūkt un atdot ūdeni atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un gaisa mitruma. Otrkārt, to jonu apmaiņas aktivitāte, tādēļ ka ceolīti atkarībā no apstākļiem izdala, bet pēc tam atkal uzsūc atpakaļ dažādas vielas.


Jeļena Nikolajeva,
diplomēta agronome,
ainavu dizainere.

Обновлено (20.01.2017 22:13)

Подробнее...

 

Fokina plakangriezis (Плоскорез Фокина на латышском языке)

Tātad, plakangriezis - rokās...

Plakangriezis vispārējai augsnes apstrādei un visiem darbiem - LIELAIS, sastāv no pagarināta asmens, kāta un divām skrūvēm.

Plakangriezis "maigam" darbam un ļoti ātrai ravēšanai - MAZAIS, sastāv no īsa asmens, kāta un divām skrūvēm.

Instrumentu var regulēt atbilstoši īpašnieka augumam un darba stilam. Šim nolūkam mazajam plakangriezim ir 2 varianti balsteņa stiprināšanai pie kāta (kāta stāvoklis pret balsteni ar to vai citu balsta virsmu). Lielajam plakangriezim ir 4 stiprināšanas varianti (divi papildvarianti - pateicoties trešajai atverei balstenī).

Lasīt pilnu versiju >>>

Обновлено (27.02.2013 01:36)

 

Vīnogu audzēšana laukā - 2011.gada rezultātu apkopojums

2011. gada sezona „Vīnogu Dārzā”

2010./2011. gada ziema atkal bija ļoti auksta (temperatūra laukā pārsniedza -30°C atzīmi) kaut arī ar atkusni ziemas vidū. „Vīnogu Dārzā” atkušņa laikā sniegs saplaka līdz minimumam. Vietām varēja redzēt egļu zarus, ar kuriem apsegti vīnkoki. Atkusnis, it sevišķi janvāra mēnesī, var kaitēt ziemojošiem augiem, jo tiem ir beidzies fizioloģiskais miera periods un ir iestājies nākamais posms – piespiedu miera periods.

Edgars Zihmanis, agronoms

Обновлено (14.01.2013 23:03)

Подробнее...

 

Vissaprātīgākais termiņnoguldījums – BioDeposit

Vissaprātīgākais termiņnoguldījums BioDeposit

Vēl tālā senatnē cilvēks prata veiksmīgi izmantot upju un ezeru nogulumus. Tieši lielo upju – Nīlas, Tigras un Eifratas, kuras atšķīrās no citām ar spēcīgām noplūdēm, ielejās radās pirmās ar lauksaimniecību nodarbojušās civilizācijas. Herodots rakstīja, ka Ēģipte ir „Nīlas dāvana”, jo katru gadu Nīla pārplūda un bagātināja zemi ar auglīgu kārtu, kuru uzskatīja par vislabāko mēslojumu.

Andrejs Maklakovs,

BioDeposit Group

Обновлено (04.02.2012 20:53)

Подробнее...

 

Pīlādzis kā dekoratīvs koks

TEKSTS: Imants Parfenovičs, dārznieks,

Zaļenieku kokaudzētava

www.zalenieki.lv

Pīlādzi pazīstam ikviens. Jau senos laikos šim kokam piešķīra maģiskas spējas un kā mājas svētību to stādīja katrā pagalmā. Senči ticēja, ka pīlādzis pasargās no raganām un velniem gan māju, gan kūti un lopus. Arī šobrīd ainavu arhitekti projektos paredz vietu pīlādzim, ja vien to atļauj projektējamā laukuma lielums.

Pēdējā laikā gan kokaudzētavās, gan tirdzniecības vietās parādās daudz pīlādžu sugu un šķirņu, bet informāciju par tām vēl pagrūti atrast pat speciālā literatūrā. Pīlādži ir izcili dekoratīvi koki un līdz šim vēl nenovērtēti apstādījumu veidošanā.

Обновлено (26.04.2011 02:11)

Подробнее...

 

Dienziedes – inteliģento sliņķu puķes

Guntis Grants, selekcionārs

Z/S „Akeri”

www.daugmaleslilijas.lv

Kad sāku rakstīt šo rakstu, secināju, ka par dienziedēm nepavisam nav viegli rakstīt. Kāpēc gan? Tas tāpēc, ka – godīgi sakot – dienziedes labi aug un zied pat tiem dārzniekiem, kuri par tā gandrīz neko nezina. Nu ko tad tur daudz stāstīt? Dienziedes ir vienas no tām retajām dārza puķēm, kas „aug kā nezāles”. Atliek tikai dienziedes stādu iestādīt, un tad par to drīkst aizmirst. Pēc tam daudzus daudzus gadus tas priecēs mūs ar saviem krāšņajiem ziediem, jo gadu, jo kuplāk. Šo iemeslu dēļ arvien vairāk dārzu entuziastiem dienziedes kļūst par iemīļoto puķi. Pēdējos gados interese par dienziedēm jūtami aug, un arvien vairāk un vairāk gan pieredzējuši dārzkopji, gan iesācēji tās stāda savos dārzos.

Tomēr nav jau gluži tā, ka nebūtu pavisam nekā, ko par dienziedēm pastāstīt.

Обновлено (26.04.2011 01:00)

Подробнее...

 

EM-TEHNOLOĢIJA. VESELĪGA SAIMNIECĪBA – IKVIENAM!

 

Autors-sastādītājs: Aleksandrs Bļinovs

Konsultante: Māra Vikmane, Dr. biol., Latvijas Universitātes docente

 

Šis izdevums ir veltīts Efektīvo Mikroorganismu tehnoloģijai jeb EM-tehnoloģijai.

EM-tehnoloģija radīta Japānā 20. gadsimta 80-jos gados. Tā ir guvusi augsto novērtējumu un tiek plaši ieviesta 130 pasaules valstīs.

Tehnoloģija ir samērā jauna, bet jau kļuvusi par vispāratzītu zinātnes nozari. Šajā nozarē tiek plaši veikti eksperimenti un nopietni zinātniskie pētījumi, kā rezultātā atklājas arvien jaunas EM-tehnoloģijas pielietojuma iespējas dažādās sfērās: augkopībā, lopkopībā, medicīnā, rūpniecisko un saimniecisko atkritumu pārstrādē, sadzīvē – cilvēku un vides atveseļošanā.

Brošūra ir pirmais Latvijā populārais izdevums, kas veltīts šai tēmai, un, pēc būtības, ir EM-tehnoloģijas rokasgrāmata. Iespējams, Jūs atradīsiet te neierastu, reizēm pat patīkami šokējošu informāciju. Ir pienācis laiks pozitīvām pārmaiņām! Liekas, kas jauns vai neparasts var būt zemkopība, tomēr

 

Lasīt grāmati >>>

 
Реклама


Сотрудничество
Полезные ссылки:


Портал садоводства.


Садовая техника для профессионалов.


WEB-дизайн, компьютерная графика


Общество "Лангала"
Facebook
Яндекс.Метрика